dezynfekcje światłem UV-C
Uncategorized

Czy dezynfekcja światłem UV-C to prawdziwa rewolucja w walce z wirusem?

Wirusy w obecnych czasach to dla pracodawcy prawdziwa plaga zmartwień. Przez złe warunki sanitarne mnóstwo osób zaraża się i coraz częściej korzysta ze zwolnień lekarskich. Metoda ściereczki w obecnych czasach już nie wystarczy. Zagrożenie czai się na praktycznie każdej powierzchni płaskiej. Czas na bardziej zdecydowane działania, przykładowo dezynfekcje światłem UV-C. Wystarczy jedynie kupić odpowiedniego robota

Jak zniszczyć wirusy światłem? 

Dezynfekcja światłem UV-C działa w oparciu o pracę w pełni zautomatyzowanego robota. Urządzenie takie nie potrzebuje do działania żadnego specjalisty ani tym bardziej konserwatora. Wystarczy go jedynie wprowadzać do kolejnych pomieszczeń, a resztę robot wykona samodzielnie. Zrobi to ponadto dokładniej od człowieka. Dotrze do bardziej niedostępnych miejsc, zadba o najmniejszy zakamarek rogów pomieszczenia. 

Po skończonej pracy robot powiadamia, że zakończył swoje zadanie. Dezynfekcje światłem UV-C trwają zaledwie 5 minut. Przetarcie wszystkiego środkiem dezynfekującym to czasami godzina pracy, a kosztuje przecież dodatkowe pieniądze dla pracownika. Czasami warto zainwestować w coś więcej pieniędzy na początku, żeby oszczędzać przez kilka lat na każdej kolejnej godzinie.

Liczne zalety robota 

Robot posiada aż 16 lamp UV-C. Przy ich długowieczności, dochodzącej 9000 godzin, mamy gwarancję długiego użytkowania. Dezynfekcja światłem UV-C to nie tylko ochrona powierzchni. Co ważniejsze, zapewnia ona niszczenie wszelkich wirusów, bakterii i drobnoustrojów w wydychanym powietrzu. Roboty cechują się brakiem korozyjności oraz nie wymagają wietrzenia. W zasadzie cały trud polega na wniesieniu lekkiego robota do pomieszczenia. Posiadają one zazwyczaj liczne certyfikaty o niezawodności w każdych warunkach. 

Kończą się czasy zbędnego przecierania, ozonowania i zamgławiania. Każda z tych opcji ma co prawda swoje zalety, ale wszystkie one lepiej zastąpić jednym urządzeniem. Pracownicy zyskają w końcu poczucie bezpieczeństwa, swobody i nie muszą podejrzliwie patrzeć na kolegę ze stanowiska – na wszystko odpowiedzią może być dezynfekcja światem UV-C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *