dezynfekcja klubów fitness
Uncategorized

Dezynfekcja klas szkolnych w czasach pandemii? To banalnie proste.

Dzieci w końcu wracają do szkół po długim okresie nieobecności. Należy im zapewnić jak najbezpieczniejsze warunki i chronić przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Dezynfekcja klas szkolnych to w takiej sytuacji absolutna podstawa. Jakie są najpopularniejsze sposoby chronienia dzieci przed wirusami? 

Metody dezynfekcji w szkole 

Przyjęło się, że podstawą niszczenia różnego rodzaju bakterii i wirusów są ścierka z jakimś środkiem dezynfekującym. Niestety, to metoda bardzo niedokładna i wymagająca mnóstwa czasu. Dezynfekcja magazynów, klas i szatni to przecież kilkanaście różnych pomieszczeń. Wymagałoby to zatrudnienia dodatkowego personelu szkolnego. Nie gwarantuje to dokładności, można łatwo pominąć trudniej dostępne miejsca, chociażby w narożnikach szaf czy ławek. 

Dezynfekcja klas szkolnych jest dużo prostsza przy zastosowaniu światła UV-C. Zamiast inwestować mnóstwo pieniędzy w ludzką pracę – lepiej zakupić robota, który dotrze do najbardziej niedostępnych miejsc. Nie trzeba tutaj żadnych fachowców, wystarczy go jedynie odpowiednio nakierunkować. Zerowy kontakt ludzki zapewnia bezpieczeństwo i brak integracji w dobie pandemii. 

Jak działa robot dezynfekujący?

16 lamp UV-C i 9000 godzin żywotności zapewniają długotrwałość użytkowania. Zwłaszcza przy tak szybkim niszczeniu wirusów i bakterii. Wystarczy zaledwie 5 minut, aby dotrzeć do najbardziej unikalnych miejsc pomieszczenia. Dezynfekcja klubów fitness i innych miejsc o wzmożonym ruchu wymaga przecież szybkich działań. Klienci nie mogą czekać w nieskończoność. Nie inaczej jest z dziećmi. Ciężko sobie wyobrazić ich wieczne oczekiwanie przed klasami na zajęcia. 

Wirusy mogą czekać na nas w najbardziej niespodziewanych zakamarkach szkoły. Nie każdy pamięta o czymś takim jak dezynfekcja magazynów lub portierni. Przy szybkim korzystaniu z robota możemy spojrzeć na szkołę w sposób całościowy. Dzieci nie będą musiały stać w miejscu i czekać jedynie na instrukcje. Należy zapewnić im swobodę i komfort nauki. Nie zrobimy tego z pewnością za pomocą ściereczki – postawmy na światło UV-C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *